KINESIOTEIPIMINE

Mis on kinesioteip?
Kinesioteipimismeetodi looja on jaapanlane dr Kenzo Kase, ta soovis luua lisaks teraapiale abikätt, mis mõjutaks inimese haiget piirkonda ka pärast terapeudi juurest lahkumist. Mitmete katsetega leiutas ta sellise teibi, mis ei põhjusta nahaärritust.
Kinesioteip on kangast ja akrüülliimist veniv teip, mida kasutatakse taastusravis ja spordimeditsiinis. Kinesioteip on väga paljude kasutusvõimalustega: fikseerib ja stabiliseerib, ümfi ja ainevahetuse protsesse kiirendab keha verevoolutuse, säilitab paigaldamisel keha normaalse dünaamilise liikuvuse.


Kinesioteipimise funktsioonid?
1.     Vähendab valu
Kinesioteip on efektiivne valu alandamisel. Peamine mehhanism valu alandamisel on valuretseptorite aktivatsiooni alandamine nahaaluse ruumi suurendamise näol.
2.     Normaliseerib lihase funktsiooni
Kinesioteipimise meetod on efektiivne ülekoormusest või traumast kahjustatud lihase taastamisel ja normaliseerimisel. Liiga suure koormuse tagajärjel tekib lihases tihti ülekoormustrauma ja põletikuline protsess. Kinesioteipimine on efektiivne kahjustatud lihase toetamisel ja nõrgestatud lihase funktsiooni toetamisel.
3.     Korrigeerib liigese ebastabiilsust.
Liigeste ebastabiilsus tuleneb teda ületavate lihaste pikkuse ja jõu düsbalansist. Ebastabiilsele liigesele avaldavad välised jõud suuremat kahjustavat mõju. Kinesioteip võimaldab toetada liigest rohkem.
4.     Parandab lümfi ja vereringet
Ruum lihase ja naha vahel väheneb enamasti lümfivedeliku ja vere kuhjumise tõttu. Vedeliku ringlus suurendab valuretseptorite aktiivsust nahas. Kinesioteiteip laiendab ruumi naha ja lihaste vahel ning parandab lümfivedeliku ja vere ringlust.

Kinesioteip lisaks kahjustusest haaratud kehaosa toetamisele võimaldab patsiendil ka sooritada täieliku liikumisamplituudiga liigutusi taastumisprotsessi ajal, et saavutada terapeutilise harjutuse
sooritamisest maksimaalne kasu. Erinevate spordialade harrastajad (korvpall, jalgpall, tennis, golf,
sumo, võrkpall ja kergejõustik) kasutavad kinesioteipimist kui traumade ennetamise ja taastumise meetodit. Tavaelus soovitatakse kinesioteipimist praktiseerida ka paljude elukutsete esindajatel - juuksurid, raamatupidajad, klienditeenindajad – kõigil, kellel tuleb oma töös kokku puutuda sundasenditega ja lihapingetega.
Võimalusel lase spetsialistil paigaldada kinesioteip
Voog. Tee ise koduleht!

For more information about installing the Google Tag Manager snippet, visit our Quick Start Guide .